LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A do të marrë pjesë në protestën e 11 shkurtit?/ Alibeaj shmang përgjigjen

2 Shkurt 2023, 13:27, Politikë CNA

A do të marrë pjesë në protestën e 11 shkurtit?/

Deputeti Enkelejd Alibeaj i pyetur nëse do të marrë pjesë në protestën e thirrur nga kreu i PD-së, Sali Berisha, në 11 shkurt, u përgjigj se ai ka marrë pjesë gjithmonë atje ku është kërkuar goditje e kryeministrit.

“Unë protestoj gjithmonë, bazuar në ligj, mbi fakte dhe e kam bërë këtë gjithmonë, në mënyrën më serioze. Do të jem gjithmonë atje ku kërkohet goditja e drejtpërdrejtë e kryeministrit. Do ta shohim këtë punë, e kam dhënë përgjigjen, sot jemi për një çështje të rëndësishme”, tha Alibeaj para gazetarëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga