LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“14 maji”, Alibeaj me kandidate edhe në Fier

14 Shkurt 2023, 12:46, Politikë CNA

“14 maji”, Alibeaj me kandidate edhe në Fier

Në Fier, për bashkinë e këtij qyteti në emër të grupimit të përçarësve të PD-së, do të garojë Eriselda Zotaj Çelaj.

Kandidatja e grupit të Alibeajt do të ketë kundërshtarë në garë, përveç socialistëve edhe kandidatin e Primareve, Evdar Kodheli, i cili përfaqëson PD-në zyrtare, që drejtohet nga Sali Berisha.

 “Eriselda Zotaj Çelaj, ka lindur dhe jeton në Fier në një familje demokrate, të nderuar dhe me tradita. Eriselda është e martuar dhe nënë e dy fëmijëve.

Zonja Zotaj Çelaj, ka studiuar dhe është diplomuar në Fakultetin e Shkencave Shoqërore, Departamenti Ekonomik, Dega 'Kontabilitet-Finance, Titulli Kontabilist'", njofton grupimi i Alibeajt./CNA.al

Lajmet e fundit nga