LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Turi i dëgjimit/ Këlliçi, mes të përndjekurve politikë

14 Shkurt 2023, 11:14, Politikë CNA

Foto-Turi i dëgjimit/ Këlliçi, mes të përndjekurve

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka vijuar Turin e Dëgjimit me të përndjekurit politikë, shtresën më të vuajtur në historinë e shtetit shqiptar, siç shkruan ai në rrjete sociale.

“Një ndër detyrat e para që kam patur në Partinë Demokratike ka qenë drejtimi i Departamentit të të  

Përndjekurëve Politikë, ku u njoha imtësisht me historitë e tmerrshme që kanë përjetuar gjatë regjimit komunist.

Intelektualë, fisnikë e atdhetarë të cilëve u detyrohemi si shoqëri pavarësisht bindjeve tona politike.

Mbështetja e tyre më jep nder, nderon ekipin tim dhe Partinë Demokratike”, shkruan më tej Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga