LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PS shton “listën e zezë” me deputetë të PD-së/ Emrat për përjashtim nga Kuvendi

14 Shkurt 2023, 10:31, Politikë CNA

PS shton “listën e zezë” me deputetë të

Partia Socialiste nuk ndalet nga kërkesat për përjashtimin e deputetëve të PD-së.

Serialin do ta vijojë me kërkesën për përjashttimin me 10 ditë nga Kuvendi, për kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe 3 deputetëve të tjerë të PD-së.

Flamur Noka, Belind Këlliçi dhe Edi Paloka, janë tashmë në listën e zezë të socialistëve.

Deputetë të Partisë Socialiste kanë kërkuar përjashtimin e Berishës, me pretendimin se ky i fundit kishte përdorur gjuhë seksiste për disa ministre të qeverisë.

Ndërsa deputetët kanë bllokuar foltoren e Kuvendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga