LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Risia “Gridëzë ku humbe?”

5 Janar 2023, 22:05, Opinione Gjergj Kastro
Risia “Gridëzë ku humbe?”
Grida Duma

E enjte mbrëma, e enjtja e parë e vitit, dhe publiku është i mprehur të presë në televizionet kombëtare apo lokale, debatet e nxehta, më të nxehtat e javës. Por, në Shqipëri, ndërrimi i viteve, Babamoti, paska ardhur e shkuar pa zhurmë, pa bëma dhe pa ngjarje, sipas televizionit kombëtar Top Channel dhe risisë teleperformuese-prime time zonjës G.

U mbyll në botë dhe në Shqipëri një vit i vështirë, me krizë globale dhe manipulime e shtrëmbërime politiko-sociale-ekonomike, të gjitha në kurriz të popullsisë, shtresës së mesme e poshtë shëiptare, dhe, asnjë, madje as zëri i së vërtetës opozitare, zërit të së vërtetës editoriale motore shqiptare, pa bërë një përmbledhje promovuese apo demaskuese qoftë.

Edhe për më tej, mungon në sytë dhe ekranet e çdo familjeje shqiptare, zëri i të vërtetës, zonja G.  Flasim për moderatoren “superstar” të ekraneve dhe programeve politiko-sociale, zonjën Grida Duma.

Pa u intreresuar se ku është, si po i kalon ditët e para të pushimeve post-sezon, në pritje të sezonit të ri para-elektoral, pse po tutet moderatorja e famshme “e mirënjohur”, zgjidhja social-politike dhe ekonomike, që hoqi dorë nga çdo privilegj publik dhe, j’u bashkua çështjes shumë të rëndësishme popullore?

A është e pranueshme që një gjeni televiziv si zonja G. të kërkojë dhe plotësojë nevojën e një pushimi pas vetëm një periudhe gjysëm sezoni televiziv për t’u përgatitur të godasë në vitin e ri televiziv që tashmë ka nisur dhe, publiku i pamasë i televizionit flamur kombëtar Top Channel, i cili tashmë pas hatërmbetjeve ekonomike, është kthyer në opozitar, të presë zonjën G. sa të mbarojë make up-in e vitit të ri?

Sa zhgënjim për të gjithë median shqiptare që ndërsa ka ngritur një programacion kombëtar, edhe më tej mbarëkombëtar, që të prishë traditën, të zhgënjejë denoncimin e problematikës social-ekonomike kombëtare, vetëm se zonja G., kushedi se çfarë po bën këto ditë pas harbimit festiv.

08:07 Opinione Kastriot Dervishi

"Kryeveterani"

Për ta kuptuar sa shumë e kanë dëmtuar gjermanin ata që ka...

Lajmet e fundit nga