LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Opozita që mbytet në pishinat e Irfanit

8 Shtator 2022, 18:24, Opinione Ernest Marku
Opozita që mbytet në pishinat e Irfanit
Operacioni i prishjes së pishinave pa leje

Sot, seanca parlamentare u shenjua nga batuta brilante e z. Manja drejtuar deputetes së opozitës: Zonjë shko lahu në pishinat e Irfanit se me ty s’kam punë.

Në themel z.Manja është treguar elegant dhe i ekulibruar sepse besoj se ka dashur të thotë: Zonjë jeni mbytur në pishinat e Irfanit. Dhe qartazi, sot, opozita ishte e mbytur, në pishinat e Irfanit.

Një opozitë pa ide, pa kauza, e ndarë për çdo betejë në tre pjesë totalisht të ndryshme, por çuditërisht e bashkuar plotësisht në betejën për pishinat e Irfanit.

Sot, vendi lëngon nga kriza mbarëbotërore dhe opozita ka si kauzë shpëtimin e pishinave të Irfanit. A thua se shqiptarët do të jetojnë më mirë e më të qetë nëqoftëse Irfanit nuk i prishen pishinat?

Jo, shqiptarëve nuk i hyn në punë hiç se çfare do të ndodhë me pishinat e Irfanit, përkundrazi do t’iu rikthehet rëra dhe deti i zënë në mënyrë të paligjshme. Por problemi ngelet tek opozita.

 Zgjedhjet janë në prag dhe me këtë kauzë që ka, deri në prill-maj opozita do jetë mbytur tërësisht në pishinat e Irfanit.

21:35 Opinione Artan Fuga

I vjedhur disa herë

1. Dyqanet që ishin pronë publike, pra edhe të miat, m...

Lajmet e fundit nga