LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Po na ulni... ka preferenca personale"/ Konkurrentët e "DWTS" përplasen keq me jurinë

12 Nëntor 2022, 13:50, Lifestyle CNA
"Po na ulni... ka preferenca personale"/ Konkurrentët e
Juria "DWTS"

Mbrëmjen e djeshme një debat i fortë ka ndodhur mes jurisë dhe konkurrentëve të “Dancing With The Stars”.

Ishin 3 konkurrentë ata që zgjodhën të bënin disa deklarata mjaft të forta. Bëhet fjalë pikërisht për Salsano Rrapin, Debora Keçin dhe Megi Pojanin.

Salsano tha se javën e shkuar juria paragjykoi koreografinë dhe performancën e grupit të tij.

 “Një anëtar jurie nuk duhet të flasë para performancës. Ndihej një lloj entuziazmi i jurisë për grupin e parë, të paktën kështu e ndjeva dhe m'u duk e tepërt”- tha Salsano.

Pjesa e jurisë është pak me preference personale, kam kuptuar që të gjithëve nuk do i pëlqejmë”- tha Deborah.

“Unë mendoj që juria po bëhet e parashikueshme”, – tha balerina Ledia.

“Çdo javë kemi qenë ndryshe, në stil, zhaner në kërcim dhe në veshje”– tha Isli.

“Unë mendoj se ndonjëherë juria ka tendencën të gjykojë me dy standarde dhe kjo nuk më pëlqen. Më duket sikur pikët janë pasojë e debatin që kam pasur me jurinë, këtë nuk do e bëja po të ishin në vendin e tyre. Janë disa gjera që nuk më bëjnë sens por e kam kuptuar strategjinë e tyre, një javë vlerësojnë mirë, një javë jo”,-tha Megi.

Mirëpo, Dalina e pati një reagim e cila tha: “Me këto po na ulni sikur jemi katër injorantë që japim gjykime. Po të jem e sinqertë mua as koreografia e dytë nuk më pëlqeu fare”./CNA.al

Lajmet e fundit nga