LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 “S’e llogaris fare, Ermal Mamaqi nuk është artist”/ Aktori i njohur flet pa dorashka

11 Nëntor 2022, 09:26, Lifestyle CNA

 “S’e llogaris fare, Ermal Mamaqi nuk është

Aktori i njohur, Ardian Cerga, nuk e konsideron artist Ermal Mamaqin.

Ai e ka bërë këtë deklaratë në emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, ndërsa po fliste për kinemanë.

“Ajo që vihet re sot në kinemanë shqiptare që regjisori është vetë skenarist, shtëpi prodhuese dhe aktori kryesor. Ka një shpjegim sepse që të bësh një film nuk është thjesht aspekti artistik profesional, por dhe komik e financiar”, u shpreh ai, duke u kujdesur të sqaronte se këtë koment s’e kishte në veçanti për Ermalin.

“Unë s’e llogaris Ermalin sepse e kam parë dhe s’më ka pëlqyer. Nuk e kam me Ermalin si njeri, por si artist. Nuk është artist”, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga