LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kujdesi ndaj flokëve/ Ja çfarë mund të shkaktojë rënien e tyre

27 Korrik 2023, 21:37, Lifestyle CNA

Kujdesi ndaj flokëve/ Ja çfarë mund të shkaktojë

Disa modele flokësh mund të rrisin rrezikun e humbjes së flokëve.

Kjo ndodh pas tërheqjes së vazhdueshme dhe të butë të rrënjëve për disa orë ose ditë, shkruan The Sun.

Ndryshe nga shkulja e flokëve që është e dhimbshme, tërheqja e vazhdueshme dhe e butë mund të kalojë pa u vënë re.

Ekspertët e flokëve zbulojnë modelet e flokëve që duhet të shmangni:

Flokët eksteishen

Edhe pse flokët eksteishen mund të rrisin gjatësinë dhe t’ju bëjnë të dukeni bukur për një periudhë kohe ato mund të dëmtojnë seriozisht flokët tuaj natyralë.

Gërshetat

Ashtu si topuzët dhe gërshetat e thurura fort gjithashtu krijojnë presion në rrënjën eflokëve.

Tendosja e vazhdueshme dobëson rrënjën e flokëve, duke çuar në këputje dhe dëmtime./CNA.al

Lajmet e fundit nga