LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku  

16 Gusht 2022, 09:52, Kulturë CNA

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori Pandi Siku  

Aktori i njohur, Pandi Siku, është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare.

Mësohet se Siku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori ndërroi jetë në SHBA, ku jetonte që nga viti 2001.

Siku ishte pjesë e Teatrit Kombëtar derisa emigroi në SHBA, ndërsa ai ka interpretuar në shumë filma dhe në teatër. Mes këtyre filmave të njohur ishte dhe "Kur zbardhi një ditë" dhe "Njeriu me top".

ROLET KU LUAJTI
Pandi Siku ka luajtur ne filmat
"Këmishët me dyllë" (1987)
"Fusha e blertë fushë e kuqe" (1984)
"Koha nuk pret" (1984)

"Një pajisje e vështirë"
"Brazdat" (1973)
"Njeriu me top" (1977)
"Mysafiri" (1979)
"Fijet qe priten"
"Tre vete kapercejne malin"
"Kur zbardhi një ditë"

Lajmet e fundit nga