LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Zjarr i fuqishëm në ish-depozitat e karburantit në Ballsh

1 Mars 2024, 17:23, Kronika CNA
Video - Zjarr i fuqishëm në ish-depozitat e karburantit në Ballsh
Foto nga vendngjarja

Një zjarr i fuqishëm ka rënë këtë të premte në ish-depozitat me lëndë djegëse, në qytetin e Ballshit.

Lajmi është konfirmuar nga vetë ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i cili ka publikuar pamje nga zjarri.

Balla bën të ditur se shërbimet zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe ndodhen në luftë me flakët.

“Shërbimet zjarrfikëse po punojnë për fikjen e një zjarri në disa ish-depozita lëndë djegëse dhe vendosjen e flakëve nën kontroll”, deklaron ministri./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga