LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia nxjerr detaje/ Një viktimë dhe 8 të plagosur nga shpërthimi

1 Mars 2024, 17:13, Kronika CNA

Policia nxjerr detaje/ Një viktimë dhe 8 të plagosur nga

Policia ka dhënë detajet e para për shpërthimin në një biznes, ku po ndërtohej një kapanon.

Blutë konfirmojnë se ngja kjo ngjarje ka mbetur një viktimë, ndërsa të plagosur janë 8 persona.

Nga ky shpërthim mbeti i plagosur edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela, i cili ndodhej pranë vendit të ngjarjes.

Disa prej të plagosuri po marrin shërbim mjekësor në spitalin e Lushnjës, ndërsa disa të tjerë janë nisur drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

“Rreth orës 16:05 në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Plasmasit”, në një kapanon në ndërtim dyshohet se gjatë punës, një vinçier duke drejtuar një vinç, akisdentalisht ka prekur linjën e tensionit të lartë dhe për rrjedhojë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm.

Si pasojë e shpërthimit ka humbur jetën shtetasi L. V., dhe janë plagosur tetë shtetas mes tyre dhe deputeti B. Ç., të cilët ndodhen në spital për ndihmë mjeksore.

Menjëherë nga Drejtoria Vendore e Policisë Fier dhe Komisariati i Policisë Lushnjë është ngritur një grup i posaçëm hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të shpërthimit”, sqaron policia./ CNA

Lajmet e fundit nga