LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U plagos nga shpërthimi/ Si paraqitet gjendja shëndetësore e deputetit të PS-së

1 Mars 2024, 16:45, Kronika CNA
U plagos nga shpërthimi/ Si paraqitet gjendja shëndetësore e
Deputeti Bujar Çela

Bujar Çela, deputeti socailist i plagosur nga shpërthimi në Lushnjë po i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale.

Çela ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, për shkak të plagëve të marra.

Siç raportoi edhe më herët CNA, shpërthimi ndodhi për shkaqe aksidentale. Një mjet ka prekur telat në shtyllën e tensionit të lartë.

Deputeti socialist ka qenë pranë vendngjarjes kur ndodhi kjo. Ai dhe disa persona të tjerë kanë mbetur të plagosur, ndërsa dyshohet se ka edhe një viktimë.

Policia ende nuk ka dalë me një reagim për këtë ngjarje, ndërsa pritet të japë detaje në vijim./ CNA

Lajmet e fundit nga