LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksion kundër lojërave të fatit/ Prangosen dy vëllezër në Mat

6 Qershor 2023, 09:37, Kronika CNA

Aksion kundër lojërave të fatit/ Prangosen dy vëllezër

Në vijim të punës për kontrollin e territorit dhe të ambienteve të ndryshme, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë dhe si rezultat i punës operative në ndjekjen e informacioneve policore të siguruara, bazuar dhe në inteligjencën policore, shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Brothers”, gjatë të cilit u godit një rast i organizimit të veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin. 

Në kuadër të operacionit të zhvilluar në lagjen "Pjetër Budi", në qytetin e Burrelit, shërbimet e Policisë arrestuan në flagrancë shtetasit:

A. K., 54 vjeç dhe N. K., 46 vjeç, banues në Burrel (vëllezër). 

Këta shtetas u arrestuan për veprën penale “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin”, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kishin përshtatur një ambient në fshehtësi, në të cilin kishin vendosur disa kompjutera me anë të të cilëve organizonin lojëra fati. 

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 3 kompjuterat që shërbenin për organizimin e lojërave të fatit, rreth 160 000 lekë të rinj dhe 2 celualarë.

Lajmet e fundit nga