LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kishin ardhur si turistë / “Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi

4 Qershor 2023, 14:44, Kronika CNA

Kishin ardhur si turistë / “Kapen mat” dy anglezët duke

Policia e Dhërmiut arrestoi 27-vjeçarin S.R. dhe 33-vjeçari R.D., si dhe shpalli në kërkim 32-vjeçarin W.K., pasi dyshohen se shpërndanin drogë.

Sipas policisë, mësohet se të rinjtë anglez shtireshin si turistë dhe shpërndanin doza të lëndëve narkotike kanabis, kokainë dhe ekstazi.

Gjatë një kontrolli fizik, anglezëve iu gjetën 50 doza kokainë, kanabis dhe ekstazi. Së bashku me to kishin edhe 3 aparate celulare dhe 2 peshore elektronike. Po ashtu janë sekuestruar edhe 3 260 000 lekë, 12 110 euro dhe 2 060 paund.

“Nga veprimet hetimore dyshohet se këta 3 shtetas që kishin ardhur si turistë nga Anglia në Dhërmi, para disa ditësh, bashkëpunonin me njëri-tjetrin, për shpërndarjen e lëndëve narkotike në doza, në këtë zonë bregdetare, kryesisht për turistët e tjerë, në lokalet e natës dhe në aktivitetet e ndryshme të argëtimit që zhvillohen në bregdet, gjatë sezonit turistik”, njoftoi policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga