LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjedhja e 3 milionë eurove/ Lihet në burg punonjësja e postës “ADEX” në Korçë

5 Qershor 2023, 13:16, Kronika CNA

Vjedhja e 3 milionë eurove/ Lihet në burg punonjësja e

Gjykata e Korçës ka vendosur masën e sigurisë  “arrest me burg” për punonjësen e postës ADEX në Korçë.

Shtetasja A.B u akuzua se përmes mashtrimit ka përfituar vlera të mëdha monetare që kapin shifrën e 3 milionë eurosh në periudhën 2021-2023 si agjente e shërbimeve postare private në Korçë dhe Pogradec.

Avokati i saj në një deklaratë për mediat tha se shifrat nuk rakordojnë me shifrat e postës së ‘ADEX-it’.

"Kemi të bëjmë me një mosmarrëveshje të pastër civile dhe jo vepër penale. Të gjitha shifrat krejtësisht fiktive dhe kemi të bëjmë me një çështje të karakterit fiskal dhe tregtar. Nuk ka përvetësim, fshehje, vjedhje por ka mos akordim për një pjesë të detyrimeve qe nuk dihet sa janë. Beqiri gjatë seancës ka thënë se nuk ka asnjë lloj dëshire për tu mos u kthyer këto para. Kjo çështje do të zgjidhet ne momentin qe do ketë rakordim financiar. Makinat e sekuestruara janë blerë përpara kur pretendohet të ketë ndodhur fakti penal”, tha avokati./ CNA

Lajmet e fundit nga