LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Bomba ngec në rrjetat e peshkatarëve, momentet kur shpërthen

4 Dhjetor 2023, 13:55, Kosova & Bota CNA
VIDEO/ Bomba ngec në rrjetat e peshkatarëve, momentet kur
Momenti kur shpërthen bomba

Një bombë e kohës së Luftës së Dytë Botërore është shpërthyer në ujërat pranë Langeland, një ishull danez në jug të vendit. Një peshkatar njoftoi menjëherë autoritetet pasi bomba prej 130 kg u kap nga rrjetet e tij.

Xhenierët nga marina daneze e vendosën bombën përsëri në ujë dhe i lidhën një ngarkesë shpërthyese prej 10 kg, duke lejuar një shpërthim të kontrolluar.

Shpërthimi ndodhi 15 metra nën sipërfaqe, sipas departamentit të mbrojtjes./CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

 

Lajmet e fundit nga