LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tronditëse në Greqi/ E pushuan nga puna, punonjësi vret 3 persona e më pas veten

12 Shkurt 2024, 11:58, Kosova & Bota CNA

Tronditëse në Greqi/ E pushuan nga puna, punonjësi vret 3 persona

Një ngjarje ditën e sotme ka tronditur Greqinë. Një egjiptian ka vrarë me armë 3 persona dhe më pas ka vrarë veten.

Sipas mediave greke ngjarja ka ndodhur në kompaninë e transportit detar të familjes Karnesi në Glyfada.

Egjiptiani kishte qenë punonjës në këtë kompani, por ishte pushuar nga puna.

Ai ka hyrë i armatosur në zyrat e kompanisë në rrugën "Artemisiou" dhe ka qëlluar me armë zjarri.

Nga të shtënat kanë mbetur të vrarë motra e pronarit të anijes Spyros Karnesi, M. K. , drejtori menaxhues i kompanisë së anijeve, Sp. See., dhe punonjësi  Il. K.

Pas ngjarjes, egjiptiani ka vrarë dhe veten./ CNA

Lajmet e fundit nga