LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi/ Humbin jetën 5 persona

10 Qershor 2023, 11:15, Kosova & Bota CNA

Shpërthim në një fabrikë municionesh në Turqi/ Humbin

Një shpërthim në një fabrikë municionesh në Ankara të Turqisë, ka lënë të vdekur pesë persona njofton Ministria e Mbrojtjes e Turqisë.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 08:45 në kompleksin e Korporatës shtetërore të Industrisë Mekanike dhe Kimike, në periferi të kryeqytetit, Ankara.

Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për shkakun e shpërthimit, raporton REL.

Raportohet se në zonën e shpërthimit janë dërguar disa autoambulanca dhe zjarrfikësit.

Xhamat e disa dyqaneve dhe shtëpive në zonat përreth u thyen nga forca e shpërthimit, njoftoi televizioni NTV.

Lajmet e fundit nga