LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qytetet më mikpritëse për t'u vizituar në 2024-ën

20 Shkurt 2024, 09:34, Kosova & Bota CNA
Qytetet më mikpritëse për t'u vizituar në 2024-ën
Foto ilustruese

Në një njoftim të fundit, janë zbuluar destinacionet kryesore të udhëtimit global për vitin 2024, me një prani të dukshme të destinacioneve evropiane që dominojnë tri nga pesë vendet kryesore.

Sipas "Booking's Traveler Review Awards", renditja për këtë vit është bërë nga komentet e mbledhura nga mbi 309 milionë klientë.

Lista kryesore e dhjetë vendeve më mikpritëse përfshin gjithashtu vende të tjera të BE-së si Polonia, Kroacia dhe Portugalia, raporton "SchengenVisaInfo.com".

Çmimet e "Booking's Traveler Review" tregojnë se Arraial d'Ajuda i Brazilit zuri vendin e parë si destinacioni më mikpritës në botë, i ndjekur nga Ermoupoli në Greqi, Viana do Castelo në Portugali, Daylesford në Australi dhe Grindelwald në Zvicër.

Duke siguruar pozicionet e tyre si destinacionet më mikpritëse në botë për vitin 2024, vendet fituese kanë marrë komente të pabesueshme nga udhëtarët që i kanë vizituar tashmë këto destinacione. 

Ata që dhanë një përmbledhje vlerësuan mikpritjen dhe ofertat e shërbimeve të këtyre destinacioneve, ndër shumë të tjera./CNA 

Lajmet e fundit nga