LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përmbyset autobusi me pasagjerë në Turqi/ 8 viktima dhe 35 persona të plagosur

5 Shkurt 2023, 10:37, Kosova & Bota CNA
Përmbyset autobusi me pasagjerë në Turqi/ 8 viktima dhe 35
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, në provincën perëndimore Afyonkarahisar, ku një autobus me pasagjerë është përmbysur.

Nga aksidenti ka pasur 8 viktima dhe 35 persona të plagosur.

Sipas mediave të huaja, autobusi po udhëtonte nga Diyarbak?r në Bodrum.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, por dyshohet se shoferi ka qenë i përgjumur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga