LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas dy të parave/ Forcat e sigurisë spanjolle gjejnë një "letër-bombë"

1 Dhjetor 2022, 10:05, Kosova & Bota CNA

Pas dy të parave/ Forcat e sigurisë spanjolle gjejnë një

Forcat spanjolle të sigurisë gjetën një pajisje të tretë shpërthyese të fshehur në një paketë të dërguar në bazën e forcave ajrore në Torrejon de Ardoz jashtë Madridit, raportoi gazeta "El Mundo" të enjten në mëngjes.

Dy letra-bombë u gjetën të mërkurën drejtuar ambasadës ukrainase në Madrid dhe një prodhuesi armësh në Zaragoza, në veri të Spanjës, tha policia.

I pari shpërtheu duke i shkaktuar lëndime të lehta një zyrtari ukrainas./CNA.al Burimi: US News.

Lajmet e fundit nga