LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pamje të rënda/ Efektivët serbë zhveshin emigrantët dhe i lënë pa rroba në temperatura nën zero

23 Shkurt 2024, 12:28, Kosova & Bota CNA

Pamje të rënda/ Efektivët serbë zhveshin emigrantët dhe

Pamje të rënda po qarkullojnë në media të emigrantëve që kanë tentuar të kalojnë kufirin serb.

Disa emigrantë shfaqen të zhveshur në kufirin serbo-maqedonas, në afërsi të fshatit Lojanë.

Ata janë zhveshur nga efektivët serbë dhe janë kthyer mbrapsht teksa temperaturat shënonin nën zero.

Pamjet janë regjistruar në ditët e para të shkurtit nga një banor i Llojanit, ndërsa janë publikuar nga një OJQ maqedonase.

Sipas një OJQ-je maqedonase kanë qenë rreth 50 emigrantë sirianë që janë keqtrajtuar nga autoritetet serbe përpara se të ktheheshin me forcë në Maqedoninë e Veriut./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by la Repubblica (@larepubblica)

Lajmet e fundit nga