LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarmohet Greqia/ Paralajmërime për bomba në 3 ambasada dhe Parlament

23 Shkurt 2024, 10:27, Kosova & Bota CNA

Alarmohet Greqia/ Paralajmërime për bomba në 3 ambasada dhe

Greqia është alarmuar mëngjesin e kësaj të premteje nga kërcënimet për bomba.

Persona të paidentifikuar kanë telefonuar policinë dhe televizionet vendase "SKAI", "Open" dhe "Kontra", ku kanë parlajmëruar se do të shpërthejnë 4 bomba.

Kërcënuesit kanë deklaruar se janë vendosur në ambasadat e Izraelit, Egjiptit dhe Shteteve të Bashkuara, si dhe në Parlament.

Në të gjitha talefonatat është parlajmëruar se bombat do të shpërthejnë në orën 11:30, raporton "Kathimerini".

Këto telefonata kanë alarmuar autoritetet e shtetit fqinj, ndërsa deri më tanise në 3 ambasadat nuk është konstatuar asgjë të dyshimtë./ CNA

Lajmet e fundit nga