LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmohet efektivi i policisë në Jarinjë/ Autori largohet nga vendngjarja

22 Mars 2023, 10:24, Kosova & Bota CNA

Sulmohet efektivi i policisë në Jarinjë/ Autori largohet nga

Një shtetas kosovar ka sulmuar efektivin e policisë në pikën kufitare të Jarinjës dhe më pas është larguar.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur rreth orës 17.50 të datës 21.03.2023 në momentin ku shtetasi kosovar është ndaluar për të kryer kontrollin fizik.

Policia e Kosovës thotë se rasti është duke ende duke u hetuar.

PKK. Jarinje 21.03.2023-17:50. I dyshuari mashkull kosovar është ndaluar nga Policia për procedura policore, dhe i njëjti duke sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policor është larguar në drejtim të panjohur të kufirit. Rasti është duke u hetuar, përderisa zyrtari ka pranuar tretman mjekësor”, shkruhet në njoftimin e policisë./CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga