LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horror në Gjermani/ Një kokë e prerë hidhet para gjykatës së Bon-it, dyshimet

29 Qershor 2022, 14:16, Kosova & Bota CNA

Horror në Gjermani/ Një kokë e prerë hidhet para

Policia gjermane bën të ditur se ka arrestuar një person të dyshuar pasi akuzohet se ka lënë një kokë njeriu përpara gjykatës së qarkut në Bon.

I dyshuari 38-vjeçar është nga zona e Bonit, tha policia.

Mësohet se viktima është një 44-vjeçar, por identiteti nuk është ende i sigurt. Pak pasi u lajmërua për gjetjen e kokës policia ka gjetur një trup, por ka hequr edhe një paralele midis ngjarjes në Bon dhe vrasjes së pazbardhur të të pastrehut Gerd Michael Straten, më parë në Koblenz.

Mediat raportojnë se trupi i tij i prerë është zbuluar në varrezat kryesore në Koblenz në vitin 2018.

Ndërkohë, koka e prerë, e cila u vendos në hyrje të gjykatës së qarkut të Bonit në mbrëmje e së martës, do të ekzaminohet nga departamenti i mjekësisë ligjore.

Një zëdhënës i policisë njoftoi se e njëjta gjë vlen edhe për pjesën tjetër të trupit, të cilën hetuesit e gjetën një kilometër larg të martën./CNA.al

Lajmet e fundit nga