LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Alarm për bombë në avionin britanik/ Kryhet ulje urgjente në Pragë

5 Dhjetor 2022, 11:59, Kosova & Bota CNA

Alarm për bombë në avionin britanik/ Kryhet ulje urgjente në

Një avion që po udhëtonte nga Polonia në Mbretërinë e Bashkuar bëri një ndalim urgjent në Republikën Çeke pasi u raportua për një "bombë e mundshme" në bord.

Fluturimi nga Krakovi në Bristol u ul i sigurt pasi u devijua në aeroportin e Pragës të dielën në mbrëmje.


Policia çeke tha se teknikët e saj ishin në vendngjarje për të hetuar.

Aeroporti i Pragës më vonë shkroi në "Twitter": "Asnjë objekt i rrezikshëm nuk u gjet në aeroplan pas inspektimit piroteknik".

Fluturimi - EZY6276 - ishte një orë në udhëtimin e tij prej dy orësh e gjysmë kur avioni Airbus A320 u ul në aeroportin Vaclav Havel të Pragës.

Zyrtarët për Aeroportin e Pragës kanë postuar në "Twitter": “Në orën 22:50 një avion i devijuar u ul i sigurt në linjën e Aeroportit të Pragës Krakov-Bristol. U raportua për një bombë të mundshme në bordin e një avioni. Të gjitha veprimet për të garantuar sigurinë e pasagjerëve dhe të gjithë trafikut ajror aktualisht po kryhen nga Policia e Republikës Çeke."/CNA.al Burimi: BBC

Lajmet e fundit nga