LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjike në Belgjikë/ Burri vret gruan dhe fëmijën 5-vjeçar

4 Dhjetor 2022, 17:58, Kosova & Bota CNA
Tragjike në Belgjikë/ Burri vret gruan dhe fëmijën
Policia Belgjikë

Tragjedi në rajonin e Flanders të Belgjikës. Një burrë 33-vjeçar vrau gruan e tij shtatzënë 28-vjeçare dhe një fëmijë pesë-vjeçar në Thurmont.

Burri është paraqitur në komisariat në orën 6.30 të mëngjesit të së shtunës duke rrëfyer aktin e tij, raporton rrjeti rtl. Autoritetet që kanë shkuar në vendngjarje kanë gjetur dy trupa në njërën nga dhomat e shtëpisë, ndërsa në vend është gjetur edhe një mjek.

“Nuk mund të flasim ende për shkaqet e vdekjes. Mund të themi se kjo është një grua shtatzënë dhe fëmija i saj pesëvjeçar”, tha zëvendësprokurorja Bernadette Bayens.

Njëkohësisht, kreu i policisë së zonës theksoi se nuk do të jepen detaje deri në përfundimin e hetimeve. Autori i është nënshtruar analizave të gjakut për të përcaktuar nëse ishte nën efektin e drogës apo alkoolit.

Çifti ishte i martuar dhe jetonte së bashku prej 6 muajsh. Sipas dëshmitarëve nuk ka pasur tension mes dy bashkëshortëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga