LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tirana u mposht nga Kukësi, Fagu: Më pëlqeu loja e skuadrës

2024-04-03 17:21:00, Sport CNA

Tirana u mposht nga Kukësi, Fagu: Më pëlqeu loja e skuadrës

Trajneri i Tiranës, Erbim Fagu, foli pas humbjes 2-0 në ndeshjen e parë në gjysmëfinalen e Kupës ndaj Kukësit.

Fagu deklaroi se i pëlqeu loja e skuadrës, ndërsa shtoi se nëse minimizojnë gabimet, mund të kualifikohen në finale.

"E kishim vlerësuar ndeshjen pasi është një trofe për t’u fituar. Veç dy golave ne ishim në kontrol, por nuk ishim të qartë në finalizim.

Vuajtëm pasi trysnia e rezultatit të vë në presion në pjesën sulmuese. Më pëlqeu mënyra sesi luajtëm dhe më vjen keq që pësojmë gola të thjeshtë. Do të bëjmë gjithçka për ndeshjen e kthimit.

E mendoj që Tirana ka mundësinë ta kthejë. Më pëlqeu loja e skuadrës. Nëse luajmë si sot duke minimizuar gabimet, çdo gjë është e mundur. Do të punojmë për të rritur moralin dhe anën psikologjike. Në kampionat kemi një ndeshje direkte, shpresoj që ta kalojmë këtë ndeshje e të përqendrohemi me Skënderbeun.", tha Fagu. 

17:05 Sport

Kukësi

Kukësi ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt finales së Kup...

13:03 Sport

Bayern Munich

Trajneri italian, Roberto de Zerbi, mund të jetë në stolin...

Lajmet e fundit nga