LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Supergol dhe karton i kuq në Egnatia-Vllaznia, Kukësi shtang Egnatian

2024-04-03 15:52:20, Sport CNA

Supergol dhe karton i kuq në Egnatia-Vllaznia, Kukësi shtang Egnatian

Janë mbyllur pjesët e para, në dy sfidat gjymsëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Egnatia kryeson 1-0 ndaj Vllaznisë, falë një supergoli të shënuar në minutën e 31-të, nga braziliani Fernando.

Nga minuta e 35-të, Vllaznia luan me 10 lojtarë, pasi Stojanovic u ndëshkua me karton të kuq.

Në avantazh e ka mbyllur pjesën e parë edhe Kukësit, që kryeson minimalisht ndaj Tiranës.

Një gol i Mingos në minutën e 19-të, i dha epërsinë verilindorëve ndaj kryeqytetasve.

13:03 Sport

Bayern Munich

Trajneri italian, Roberto de Zerbi, mund të jetë në stolin...

Lajmet e fundit nga