LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme

2023-09-08 07:05:00, Sociale CNA

Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme

Për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike falë masave ajrore relativisht të thata me origjinë jugore.

Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit përjashtuar vranësirat e pakta deri mesatare kalimtare në relievet kodrinore – malore në lindje gjatë orëve të mesditës dhe pasdites. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu në formën e pikave, të izoluara dhe afatshkurtra në relievet e larta malore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8 m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era relativisht intensive me shpejtësi hera-herës 10-14 m/s.   

Temperaturat e regjistruara:

në zonat malore 14 deri 32°C                                                                                                                                                          

në zonat e ulëta 15 deri 36°C                                                                                                                                                                 

në zonat bregdetare  17 deri 35°C

17:12 SOCIAL ISSUES Lira Gjika

Child and loneliness

Loneliness is a very big human problem. It does not allow ...

Lajmet e fundit nga