LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Moti për sot dhe nesër

2023-09-04 07:03:00, Sociale CNA

Reshje shiu dhe ulje temperaturash/ Moti për sot dhe nesër

Ditën e Hënë dhe ditën e Martë do të kemi prezente reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht deri mesatar përgjatë pjesës lindore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat do të pësojnë rënie dhe vlen të theksohet elementi i erës që intensifikohet në drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 1-12m/s.

Përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era do të arrijë deri 18m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-4ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga