LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Black balance from crime/ 3 victims and 5 injured in two days

2023-03-30 21:38:00, Kronika CNA

Black balance from crime/ 3 victims and 5 injured in two days

A black balance was recorded in just two days from the crime in our country, where there were 3 victims and 5 injuries.

From a momentary quarrel at the intersection of currency, two victims were left in Kavaja yesterday, Altin alias Sali Rexha and Edmond alias Armand Gosa, two people with criminal records fought each other and the fight degenerated into the use of cold weapons.

Gosa stabbed the 43-year-old Rexha, while the latter shot him with a gun. They died in hospital.

Një krim tjetër gjatë së djeshmes ndodhi në Elbasan. Fillimisht u raportua për një plagosje me thikë, por vetëm pak minuta më pas policia doli me një njoftim zyrtar.

Blutë njoftuan se 33-vjeçari Sali Hajdari plagosi veten me thikë në zemër dhe humbi jetën në spital. Sipas tyre, 33-vjeçari dyshohet se vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Po ashtu, mbrëmjen e djeshme u raportua për një sherr mes të rinjve në Komunën e Parisit, në Tiranë.

Pas konfliktit për motive të dobëta, 20-vjeçari me iniciale A. B. goditi me thikë 19-vjeçarin E.T. Ky i fundit u dërgua për ndihmë mjekësore në spital, ndërsa 20-vjeçari u shoqërua nga policia.

Me bilanc të rëndë vijoi edhe dita e sotme. Rreth orës 09:40 të mëngjesit, në lagjen "Selam Musai" të Tepelenës ndodhi një krim në familje.

Nga një konflikt i çastit, 42-vjeçari me iniciale L.N. goditi me thikë bashkëshorten e tij, 40-vjeçaren F.N., dhe më pas qëlloi veten. Burrë e grua u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, por nuk dihet se si është gjendja e tyre shëndetësore.

Një tjetër sherr ndodhi sot në Paskuqan, në shkollën "Jashar Hoxha", ku u konfliktuan dy nxënës shkolle. Një 15-vjeçar goditi me thikë bashkëmoshatarin e tij, i cili si pasojë u dëmtua dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Ndërkohë autori i mitur u shoqërua në komisariat.

Por krimet nuk përfunojnë këtu. Rreth orës 17:20, në afërsi të varrezave të fshatit Ballagat, Lushnjë, u regjistruan disa të shtëna me armë. Si pasojë u plagos në këmbë 60-vjeçarja me iniciale B.S., 60 vjeçe, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Autori i të shtënave, i identifikuar si shtetasi me iniciale A.H. u largua nga vendngjarja dhe policia është vënë në kërkim të tij./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga