LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horror në Greqi/ I varur në pemë dhe me duart e lidhura,  Gjendet i vrarë i riu shqiptar  

2023-11-27 09:05:00, Kosova & Bota CNA
Horror në Greqi/ I varur në pemë dhe me duart e lidhura,
Foto ilustruese

Autoritetet greke kanë nisur hetimet për ngjarjen e rëndë të ndodhur në fshatin në zonën e Diasporës në Kyllini, ku u gjet i varur në një pemë dhe me duart e lidhura shtetasi shqiptar A.A 29-vjeç.

Ky shtetas kishte humbur kontaktet me familjarët që nga 29 tetori. Veshjet dhe sendet e tij personale duket se kanë konfirmuar identitetin e tij kur të afërmit  janë thirrur nga autoritetet për identifikimin.

Sipas gazetës Patris, një tjetër element që identifikoi 29-vjeçarin ishte proteza e tij , e cila u identifikua nga nëna e tij. Fakti që trupi i burrit u gjet në një lartësi prej rreth tre deri në katër metra dhe duart e lidhura me litar, i ka bërë oficerët e Policisë greke të mos përjashtojnë mundësinë e një veprimtarie kriminale.

Pas identifikimit vizual të bërë nga të afërmit e tij, krahasimi i ADN-së me mostrën e të afërmve të tij është urdhëruar në Drejtorinë e Hetimeve Kriminale të Shtabit të Policisë Helenike për të konfirmuar zyrtarisht identitetin e trupit.

Vëllai i 29-vjeçarit tha për gazetën “Patris” se si ai dhe e gjithë familja e tij janë të shkatërruar dhe se brenda ditëve në vijim pritet t’i merret një mostër biologjike nga nëna e 29-vjeçarit për t’u identifikuar. përmes ADN-së.

Ndërkohë, autoritetet, të cilat po shqyrtojnë me kujdes të gjitha provat që ekzistojnë deri më tani, kanë mbledhur gjurmët e gishtërinjve si nga litari me të cilin ishte lihdur 29-vjeçari , ashtu edhe nga shkalla që u gjet shumë afër vendit ku ishte varur kufoma.

Trupi i pajetë i 29-vjeçarit u gjet në një shtëpi fshati mëngjesin e së shtunës nga pronari i shtëpisë që jeton jashtë dhe nuk kishte ardhur për një kohë të gjatë .

Pronari i shtëpisë ka shkuar në vendngjarje të premten mbrëma dhe ka ndjerë aromën e keqe. Ditën e nesërme në mëngjes ai ka nisur të kontrollojë nga vinte aroma e keqe dhe është përballur me tmerrin, pasi pa trupin e 29-vjeçarit të varur në një nga pemët e shtëpisë dhe në një lartësi që vështirë se do të vihej re./ CNA

Lajmet e fundit nga