LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro mbetet në kuotat e një jave më parë/ Kursi i këmbimit, 17 tetor 2022

2022-10-17 08:14:00, Ekonomi CNA

Euro mbetet në kuotat e një jave më parë/ Kursi i

Euro e nis javën me kuota të pandryshuara në krahasim me një javë më parë. Rënie të lehtë ka shënuar edhe dollari.

Të gjithë ata që janë të interesuar sot në tregun valutor dollarin amerikan mund ta blejnë me 119.2 lekë dhe ta shesin 120.2 lekë.

Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.1  lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.6 lekë dhe shitet me 135.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.6 lekë, ndërsa në shitje me 119.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 86 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro mbetet në kuotat e një jave më parë/ Kursi i

Lajmet e fundit nga