LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

He punched the cameraman of "Stop"/ The swimmer's husband is arrested

2023-03-29 22:03:27, Denoncim CNA

He punched the cameraman of "Stop"/ The swimmer's husband is

This Wednesday, the show "Stop" dealt with a serious case with a notary, who locked the journalist of "Stop" in her office. 

At the time when the notary Anila Haxhiu had locked the journalist of "Stop" in her office, suddenly the husband of the notary Ilirjan Ymeri appeared at the scene, who punched the operator of "Stop" in the back of the head and rushed at the journalist. breaking his phone.

The situation ends at the police station in Fier, where the filming crew of the show "Stop" files a report for the violence perpetrated due to duty, destruction of property and violation of freedom without right.

Aida Xhuri, OPGJ: Do të marr kallzimin dhe secilit prej jush, do t’i marr deklarim për ta sqaruar. Do iu jap edhe një vendim mjeko-ligjor.

Pas këtij momenti, operatori u pajis me vendim mjeko-ligjor nga mjeku Blerim Peli.

Mjeku Blerim Peli: Si është puna? Ma thuaj me pak fjalë!

Operatori: Isha duke xhiruar tek një notere…, ting grusht. E humba për momentin, u rrotullova njëherë kështu kot, s’e mora vesh çfarë ndodhi. Ishte gjithë ai peshë, o vlla..!

Mjeku Blerim Peli: Ke dhimbje mbrapa kokës?

Operatori: Po, dhimbje prapa kokës. Tek pjesa e qafës.

Mjeku Blerim Peli: Tani ka filluar edhe kjo.

Operatori: Po qafe, se e kupton? Isha i lirshëm, kameran s’e mbaj me sup, por e mbaj në dorë dhe ishte trupi i lirshëm. Këtu tek kjo pjesa këtej, këtu ka ardhur goditja.

Mjeku Blerim Peli: Hiqe njëçikë dorën! Grusht ë…

Operatori: Domethënë ishte i bëshëm, ishte gati 2 metra.

Mjeku Blerim Peli: Do ta bëj kështu në foto ta kem për… jo mbajte me hatër, jo… Numrin tim të telefonit e ke. Larg qoftë, duke qenë se je pa bukë, pate ndonjë siklet, hëngre bukë, ia fute një të vjellme, apo ku ta di unë, dhe detyrohesh të vesh në ndonjë spital, gjej ndonjë dokument mjekësor, gjej mundësinë të ma nisësh!

Operatori: Thjesht noterja më ka kapur nga pjesa e krahut.

Pas kallëzimit, Komisariati i Policisë Fier arreston 50-vjeçarin, ish-bashkëshortin e noteres, Ilirjan Ymeri. Ai akuzohet për goditje për shkak të detyrës dhe shkatërrim i pronës.

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë, me prokurore zonjën Elida Hoxha. “Stop” i vë dispozicion organeve hetimore pamjet filmike dhe kërkon sekuestrimin e pamjeve të subjektit noterial.

Pas gjithë incidentit, qytetari denoncues Dritan Harapi, bën denoncim tek Krimi Ekonomik ndaj noteres Anila Haxhiu, që s’i ka kthyer shumën 5 milionë lekë.

Dhe pasi Stop ve në lëvizje Kadastrën qendrore, kjo e fundit merr informacion tek ajo rajonale e Fierit dhe thuhet, se nga 21.09.2022 që ishte bërë kontrata e shitblerjes, vetëm në datë 27.03.2023 është bërë aplikimi nga ana e noteres, pak ditë pasi atje ishte grupi i “Stop”.

Light greetings. After the interest of the investigative show "Stop", today we communicated with internal sources of the central ASHK, which was interested in the ASHK of Fier and informed us that Ms. Anila Haxhiu, today, March 27, 2023, has applied for this sales contract. .

Citizen Dritan Harapi: Why did the notary keep my money for so long, 7 months, because they were making fun of me?

Citizen Dritan Harapi: Will the money pass?

Citizen Dritan Harapi: Thank you very much! I love you very much, because without you, they ate my money. Saimir, Gent, you and that cameraman, who was killed there! I love you so much and thank you so much! Thank you!/tvklan.al

Lajmet e fundit nga