LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e lehtë e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot euro, dollari dhe paundi britanik

5 Janar 2023, 08:11, Ekonomi CNA
Rritje e lehtë e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot euro,
Foto ilustruese

Sot, dollari amerikan këmbehet me 107.7 lekë në blerje dhe 108.8 lekë në shitje.

Euro blihet me 114.5 lekë dhe shitet 115.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.2 lekë dhe shitet me 130.7 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 115.4 lekë, ndërsa në shitje me 130.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.5 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Rritje e lehtë e monedhave të huaja/ Me sa këmbehen sot euro,

Lajmet e fundit nga