LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2023

1 Prill 2023, 08:09, Ekonomi CNA
Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2023
Foto ilustruese

Sot më 1 prill 2023, dollari amerikan blihet me 104 lekë dhe shitet me 105 lekë.

Euro blihet me 112.9 lekë dhe shitet 113.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 127.8 lekë dhe shitet me 129 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 113 lekë, ndërsa në shitje me 114 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76.4 lekë dhe në shitje me 78.9 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA.al

Luhaten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 1 prill 2023

Lajmet e fundit nga