LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja në krizë/ Këmbimi valutor, 30 mars 2023

30 Mars 2023, 07:11, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në krizë/ Këmbimi valutor, 30 mars 2023
Foto ilustruese

Sot më 30 mars 2023, dollari amerikan blihet me 104.2 lekë dhe shitet me 105.6 lekë.

Euro blihet me 113.1 lekë dhe shitet 113.9 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 128 lekë dhe shitet me 129.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.8 lekë, ndërsa në shitje me 114.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 76 lekë dhe në shitje me 78.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Monedhat e huaja në krizë/ Këmbimi valutor, 30 mars 2023

Lajmet e fundit nga