LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëndrimet kontradiktore/ Bollino dhe Sokol Balla, trafikantin e drogës e shndërrojnë në hero

24 Tetor 2023, 11:50, Aktualitet CNA
Qëndrimet kontradiktore/ Bollino dhe Sokol Balla, trafikantin e drogës
Paro Laçi, Sokol Balla dhe Carlo Bollino

Mediat e Carlo Bollino-s, të njohura si media të Rilindjes, kanë trajtuar Paro Laçin si hero, ish-presidentin e klubit Partizani dhe dëshmitarin e supozuar për dosjen e ish-kompleksit "Partizani".

"Report TV" i Bollino-s raporton me zell dhe me “daulle” mashtrimet e Paro Laçit, një personi që kërkon t’u hedhë hi syve shqiptarëve.

Pasi Bollino e ktheu në hero me deklaratat e tij, SPAK mori në pyetje për rreth katër orë Paro Laçin, një ish-trafikant për të dëmtuar një ish-kryeministër.

Qëndrimet kontradiktore/ Bollino dhe Sokol Balla, trafikantin e drogës
Intervista e Paro Laçit në Report Tv, e transmetuar edhe te Shqiptarja.com

Dhe fill pas SPAK-ut, ish-presidentin e Partizanit e mori edhe Sokol Balla, duke u bërë jehonë deklaratave të tij manipuluese. Balla dhe Carlo Bollino u shfaqën në të njëjtën linjë, duke i hedhur benzinë zjarrit në një moment delikat.

Në fakt, Paro Laçi është një person i dënuar për drogë nga shteti italian. Dhe pikërisht këtë person me precedentë penalë, Carlo Bollino e trajton me dy qëndrime të ndryshme, njëherë si trafikant dhe njëherë si hero.

Herën e parë, në vitin 2012, mediat e Bollino-s e raportonin si trafikant. Ata shkruanin se Paro Laçi përdorte identitet të rremë dhe fshihej si serbi Berisic Paro për të mos rënë në duart e drejtësisë italiane, ku sipas tyre ishte dënuar me 10 vjet e 4 muaj burg.

Qëndrimet kontradiktore/ Bollino dhe Sokol Balla, trafikantin e drogës
Shkrimi i Shqiptarja.com për Paro Laçin në vitin 2012
Qëndrimet kontradiktore/ Bollino dhe Sokol Balla, trafikantin e drogës
Shkrimi i Shqiptarja.com për Paro Laçin në vitin 2012

Ndërkohë, sot "Reporti" na e trajton Paron si një hero. Por çfarë e ndryshoi Carlo-n?

Nxiti një dëshmi pa vlerë, të rreme apo thjesht bëri lojërat politike të Rilindjes, i pasuar më tej nga Sokol Balla?

Gjithsesi, edhe në këto qëndrimet e fundit, Carlo dhe Balla dolën zbuluar para audiencës, duke i dhënë zë një trafikanti./ CNA

Lajmet e fundit nga