LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga Andi Bejtja/ Futeni vulën në b…

9 Mars 2023, 12:21, Aktualitet CNA
Nga Andi Bejtja/ Futeni vulën në b…
Gazetari Andi Bejtja

Gazetari Andi Bejtja ka reaguar në rrjetet sociale pas vendimit të kreut të KQZ-së, Ilirjan Celibashi, për regjistrimin e PD-së në zgjedhjet e 14 majit.

Sipas gazetarit, edhe KQZ nuk i certifikon dot grabitësit e vulës. Bejtja shkruan se me veprimin e tyre nuk bënë asgjë tjetër veçse kanë hyrë në histori me një njollë të zezë, duke lënë pa regjistruar opozitën zyrtare në zgjedhje.

“Futeni vulën në bythë....Edhe KQZ është si është, po grabitësit e Vulës nuk i certifikon dot e pate sot....e për ca iu duhet vula tani: thjesht të legenoseni deri në fund, thjesht dhe vetëm për të penguar demokratët e vërtetë që e kanë përfaqësimin e vet....Nuk bëtë gjë tjetër veçse futet veten në histori me një njollë të zezë..latë pa regjistruar opozitën zyrtare në zgjedhje dhe me këto allishverishe tregtarësh e kontrabandistësh për 48 orë që iu ka lënë KQZ as Kryetari i dorëhequr nuk iu nxjerr vulën nga bytha, se dhe po iu nxorri prape do vi era m....Kur do ta kuptoni që për demokratët nuk ekzistoni e nuk ekzistoni, po nuk ekzistoni as për regjimin të cilit po i shërbeni. Mbajeni vulën në bythë t'iu bëjë dhe një kolonoskopi Yuri Kim”, shkruan Andi Bejtja./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga