Mike Pence mbërrin në Manzë/ Kush janë deputetët që e shoqërojnë

23 Qershor 2022, 18:30, Aktualitet CNA
Mike Pence mbërrin në Manzë/ Kush janë deputetët
Mike Pence

Ish-zv.presidenti Mike Pence ka mbërritur në Shqipëri, ku po zhvillon një takim me disidentët iranianë në Manzë.

Ai  pritet të takohet me viktimat e regjimit në Teheran dhe do të mbajë një fjalim politik për ata që kërkojnë një Iran demokratik dhe laik. Ish-Zv. Presidenti tashmë ndodhet në Manëz të Durrësit ku ndodhet kampi ASHRAF 3 i iranianëve.

Pence në këtë takim ka qenë i shoqëruar edhe nga politikanë shqiptarë.

Pandeli Majko, Belind Këlliçi, Taulant Balla, Enkelejd Alibeaj dhe Monika Kryemadhi kanë marrë pjesë në këtë aktivitet./CNA.al

Lajmet e fundit nga