LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshja e tarifave roaming/ KE: Një hap i rëndësishëm

6 Dhjetor 2022, 11:41, Aktualitet CNA

Marrëveshja e tarifave roaming/ KE: Një hap i

Pak minuta më parë në Samitin e BE-së dhe Ballkimit Perendimor që po mbahet në Tiranë u miratua marrëveshja për uljen e tarifave roaming.

Përfaqësuesit e Komisionit Europian janë shprehur se ky është një hap i rëndësishëm për bizneset dhe do të afrojë edhe më tepër njerëzit.

“Hap i rëndësishëm, ulja e tarifave roaming mes Ballkanit perendimor dhe BE-së. Operatorët telefonikë ranë dakord në Tiranë për uljen e tarifave roaming. Ky është një hap i madh për bizneset dhe afron edhe më tepër njerëzit”, thuhet në reagimin e KE-së./CNA.al

Marrëveshja e tarifave roaming/ KE: Një hap i

Lajmet e fundit nga