LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ngjitur me perimetrin e sigurisë, ku po mbahet Samiti/ Tri pikat ku do të grumbullohen protestuesit

6 Dhjetor 2022, 10:33, Aktualitet CNA

Ngjitur me perimetrin e sigurisë, ku po mbahet Samiti/ Tri pikat ku do

Pak nga pak po zbardhen detajet e protestës së opozitës që do të zhvillohet paralelisht me Samitin e BE-së, Ballkani Perëndimor.

Gazetarët në terren raportojnë për një numër të madh protestuesish që do të mblidhen në tri pika.

Në sheshin "Skënderbej", te parku "Rinia" dhe tek selia e PD-së, ka nisur grumbullimi tyre.

Pjesa më e madhe e protestuesve, do të mblidhen në sheshin në Skënderbej dhe tek  parku “Rinia” për t'iu drejtuar më pas bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, pjesës deri tek ish-hotel “Dajti”.

Ngjitur me hotel "Dajtin" është kordoni i sigurisë nga policia, duke mos lejuan kalimin më tej, pasi është brenda perimetrit të sigurisë për Samitin BE-Balkani Perëndimor./CNA.al

Lajmet e fundit nga