LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nuk tërhiqen demokratët/ Mijëra protesues nisen nga Vlora, Elbasani dhe Berati

6 Dhjetor 2022, 10:12, Aktualitet CNA
Nuk tërhiqen demokratët/ Mijëra protesues nisen nga Vlora,
Foto ilustruese

Demokratët nuk janë tërhequr nga protesta e paralajmëruar për ditën e sotme.

Të paktën 1600 protestues nga Elbasani do të jenë në protestën që do të zhvillojë këtë të martë Partia Demokratike.

Lajmin e ka konfirmuar kryetari i PD-së në degën Elbasan, Blendi Himci. Ndërkohë, kryesia e PD-së e kësaj dege ka udhëtuar drejt kryeqyetit për t’iu bashkuar protestës.

Gjithashtu qindra anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike dega Vlorë janë nisur drejt kryeqytetit për protestën.

Mësohet se edhe nga qarku i Beratit do t'i bashkohen protestës së mesditës në Tiranë rreth 800 demokratë, 70 automjete me rreth 300 protestues janë nisur nga qyteti i Beratit, 230 nga qyteti i Kuçovës, 140 nga Dimali, 60 nga Skrapari dhe 70 nga Poliçani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga