LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e opozitës/ Skenari, vendi nga ku do të nisë marshimi

6 Dhjetor 2022, 10:23, Aktualitet CNA

Protesta e opozitës/ Skenari, vendi nga ku do të nisë marshimi

Protesta e thirrur sot nga Opozita pritet që të nisë nga hotel Dajti, aty ku do të mbërrijnë protestuesit.

Fillimisht protestuesit do të grumbullohen në sheshin "Skënderbej" për të shkuar më pas në drejtim të ish-hotel Dajtit.

Më pas me protestuesit do të bashkohet edhe kreu i PD-së, Sali Berisha, i cili do niset nga selia e PD-së.

Raportohet se mijëra protestues janë nisur nga Vlora, Berati, Elabasani, Korça, Dimali dhe jo vetëm./ CNA.al

Lajmet e fundit nga