LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Borrell, thirrje për Kosovën dhe Serbinë/ “Të hyjnë në bisedime serioze”

6 Dhjetor 2022, 11:33, Aktualitet CNA

Borrell, thirrje për Kosovën dhe Serbinë/ “Të

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Joseph Borrell, në një prononcim për mediat drejtpërdrejtë nga Samiti i BE-së dhe Ballkanit Perëndimor ka deklaruar se Kosova dhe Serbia duhet të hyjnë në bisedime serioze.

“Me propozimet që kemi bërë në tavolinë, Beogradi dhe Kosova duhet të hyjnë në bisedime serioze. Ky është një moment shumë i rëndësishëm. Do ofrojmë ndihmë për Bosnjë-Hercegovinën. Për mua e rëndësishme nuk është të vendosim afate artificiale, por të ulemi dhe të bisedojmë”, deklaroi Borrell./CNA.al

Lajmet e fundit nga