LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulzim Basha, i vetmuar në rrugët e Strasburgut

23 Janar 2023, 10:42, Aktualitet CNA
Lulzim Basha, i vetmuar në rrugët e Strasburgut
Luzim Basha në gjumë

Ish-kreu i PD-së, Lulzim Basha, dje në mbrëmje është parë të shëtisë i vetmuar në rrugët e  Strasburgut.

Ndërkohë që poston foto sikur është në Tiranë, në teatër ai shëtit i vetëm para Teatrit të Strasburgut.

Lulzim Basha, i vetmuar në rrugët e Strasburgut
Lulzim Basha poston në rrjete sociale, foto, sikur është në Teatër, në Tiranë

Para teatrit të këtij qyteti, Luli vetëm meditonte dhe ecte pa e ditur se ku po shkon.

I braktisur nga të gjithë, Luli tashmë ka filluar të fluturojë kancelarive.

Përpiqet të shkojë sa në Bruksel dhe Strasburg. Tentoi të shkonte edhe në SHBA, por pa qullosur asgjë fare.

Basha shkon nëpër institucione ndërkombëtare për të sulmuar Partinë Demokratike, për të denoncuar Berishën, atë parti ku ai ishte tetë vjet kryetar dhe ku nuk mundi të fitonte kurrë.

Atë parti, të cilën e rrëmbeu ose në fakt ia fali Saliu apo ia dha me qira për tetë vite.

Dhe tashmë Luli përpiqet që ta dëmtojë, që PD-ja dhe Berisha të mos hyjnë dot në zgjedhjet lokale, por t’i rrëmbejë vulën.

CNA.al ka mësuar se Basha po vazhdon një sërë takimesh me eksponentë të huaj në Parlamentin Europian apo zyrtarë ndërkombëtarë me shpresën se do të marrë vulën dhe pastaj të ketë PD-në në dorë dhe strategjia që është zgjedhur janë influencat që ambasadat të ushtrojnë në kryeqytet për vendimin e gjykatës,  për të dëmtuar PD-në dhe Berishën dhe për të rrëmbyer vulën që Luli dhe Alibeaj më pas ta përdorin për interesa të tyre në bashkëpunim me kryeministrin Rama.

Lulzim Basha, i vetmuar në rrugët e Strasburgut

Nuk është rasti i parë që Basha shihet apo fotografohet në Strasburg apo Berlin, por udhëtimet e tij kanë qenë të shpeshta, me shpresën se duke ndërhyrë te ndërkombëtarët mund të sigurojë vulën dhe të rrëmbejë përdorimin e Partisë Demokratike./CNA.al

Lajmet e fundit nga