LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari publikon foton dhe zbulon mëkëmbësin e inceneratorëve në Tiranë

15 Tetor 2023, 14:29, Denoncim CNA
Gazetari publikon foton dhe zbulon mëkëmbësin e
Foto ilustruese

Gazetari Elvi Fundo ka bërë publik emrin dhe foton e "mëkëmbësit kryesor të inceneratorit" të Tiranës. Në një postim në rrjetet soiciale ai thekson se ky është njeriu që shkon nëpër zyrat e shtetit dhe përdor gazetarët për sulme.

Mark Jaka është njeriu që shërben dhe po tenton të manipulojë të vërtetën për aferën e inceneratorëve.

Gazetari Elvi Fundo bën me dije se Mark Jaka është krahu i djathtë i “trurit” të inceneratorëve, Mirel Mërtirit dhe baxhanaku i këtij të fundit.

Gazetari publikon foton dhe zbulon mëkëmbësin e
Mark Jaka

Gazetari deklaron se Mark Jaka është personi që po punon për të devijuar hetimet, për të shpëtuar Mirel Mërtirin.

"Në foto Mark Jaka, mëkëmbësi kryesor i inceneratorëve sot në Tiranë. Njeriu që shkon zyrave të shtetit, që ndjek studiot ligjore e përdor gazetarët për sulme.

Njeriu që tenton të manipulojë të vërtetën për aferën e inceneratorëve.

Ky është krahu i djathtë i Mirel Mërtirit, dhe baxhanaku i tij.

Nga ky kanë dalë dhe janë çuar edhe disa kallëzime për të devijuar hetimet për të shpëtuar Mërtirin.

Gjithçka kanë bërë thjesht kanë groposur njëri-tjetrin dhe më keq.

Këta bjeri Ahmetajt e Zotos dhe zbuluan çdo skutë që ende nuk dihej. Duke u bërë një nder shqiptarëve, u hoqën qafe Ahmetajn, por historia ende nuk është mbyllur.

Fix rasti kur zihen dy fiton një i tretë. Por duket se i 3-ti që do fitoren është deri në fyt brenda”, shkruan gazetari Elvi Fundo.

Më tej, gazetari thekson se pikërisht te Mark Jaka në Vjenë, kjo e bërë publike në media disa kohë më parë. Më pas dolë fakte se Gugallja dhe Mërtiri kishin kërkuar strehim politik në VJene. Sipas gazetarit me ndihmën e Jakës aty fshihen "truri" i inceneratorëve Mirel Mërtiri dhe bashkëjetuesja e tij Stela Gugallja.

Ai shton se Mark Jaka po bën gjithçka që paratë e inceneratorit që nuk ekziston të vazhdojnë të shkojnë te Mirel Mërtiri dhe banda e inceneratorëve.

Te ky person Mark Jaka, fshihet në Vjenë  Stela Gugallja dhe Mirel Mërtiri. Ky është njeriu që po bën gjithçka që paratë e inceneratorit që nuk ekziston në Tiranë, të vazhdojnë të shkojnë te Mërtiri dhe banda e inceneratorëve”, përfundon gazetari Elvi Fundo, duke bërë publike edhe foton e Mark Jakës, njeriut që po tenton të shpëtojë “lëkurën” e Mirel Mërtirit dhe grupit të tij./ CNA

Lajmet e fundit nga