LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekspertët e opozitës, mijëra faqe dokumente për inceneratorët

18 Tetor 2023, 13:55, Aktualitet CNA

Ekspertët e opozitës, mijëra faqe dokumente për

Një burim zyrtar nga grupi i ekspertëve të opozitës, që po mbledhin materiale dhe fakte në lidhje me aferën e inceneratorëve, që drejtohen nga Belind Këlliçi, i thanë CNA-së se janë mbledhur me mijëra faqe dokumente.

Sipas të njëjtit burim, dokumentet janë voluminoze dhe në një pjesë të tyre shpaloset thuajse i gjithë aktiviteti. 

Të gjitha këto dokumente do të ndihmojnë shumë SPAK-un për zbardhjen e së vërtetës.

Bëhet fjalë për mijëra faqe, një pjesë e të cilave, do të dorëzohen së shpejti në SPAK dhe çohen për herë të parë.

Dokumentet do t'i çohen SPAK-ut, pasi janë kryer verifikimet e plota për saktësinë dhe autenticitetin apo burimet zyrtare të kofirmuara në lidhje me këto fakte./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga